מהי תקרת עוסק פטור ומה קורה כשעוברים אותה?

הגשמתם את החלום ופתחתם עוסק פטור כעסק עצמאי או במקביל לעבודתכם כשכירים. לשמחתכם העסק "תפס", המוצרים או השירותים שלכם זוכים לביקושים נאים וההכנסות התחילו לגדול.
זה בדיוק הזמן לעצור לרגע ולהיזכר בכלל הבסיסי שמלווה כל עוסק פטור:
תקרת עוסק פטור, כלומר תקרת ההכנסות המותרת לכם תחת מעמד "עוסק פטור" היא עד 100,491 ₪ בשנה, או 8,374 ₪ בחודש.

אל תחכו לרגע האחרון בפתיחת עוסק מורשה

לכן, אם אתם צופים שההכנסות ימשיכו לצמוח, אל תחכו לרגע האחרון. צרו קשר עם פרפקט וואן הבית לעצמאים. כאן תקבלו ייעוץ של רואה חשבון לעוסק פטור לגבי פתיחת עוסק מורשה והמועד המדויק בו עליכם לשדרג את הסטטוס שלכם מול רשויות המס, מעוסק פטור, כפי שהייתם עד היום, לסטטוס של "עוסק מורשה" המחויב לשלם מע"מ עבור הכנסותיו.

קיבלתם תעודת עוסק מורשה? ברוכים הבאים לעולם המע"מ

עם שינוי הסטטוס שלכם, תידרשו לדווח למע"מ פעם בחודשיים (אלא אם ההכנסות שלכם זינקו לסכום של 1,510,000 ₪ בשנה – ואז תידרשו לדווח מדי חודש).
חשוב לזכור, שמבחינת מס הכנסה, אין כל משמעות האם אתם עם אישור עוסק פטור או אישור עוסק מורשה. בשני המצבים יחול עליכם מס על פי אותן מדרגות מס בדיוק. ההבדל בין הסטטוסים הוא אך ורק בחובת הדיווח והתשלום למע"מ.

החלטתם לחזור לסטטוס של עוסק פטור?

הכנסות העסק הצטמצמו או שאינכם מוצאים את הזמן לפיתוח העסק? על פי החוק, לא תוכלו לשוב ולקבל אישור עוסק פטור במשך שנתיים. בתום תקופה זו, ורק לאחר שהוכחתם שלא חציתם שוב את תקרת עוסק פטור, רק אז תוכלו לחזור למעמדכם הקודם כעוסק פטור.

אולי גם יעניין אותך:

אין צורך יותר לדאוג מעכשיו הכל יהיה מסודר!

סדר 
בהכנסות 
בקבלות 
בהוצאות 
!

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

שירות בכל הארץ

לוגו שקוף של פרפקט1

הבית לעצמאים