לוגו פרפקט וואן

הבית לעצמאים

עוסק פטור או עוסק מורשה? זאת השאלה

כל הכוכבים הסתדרו בשבילכם בשורה והחלטתם שזה הזמן הנכון לקדם רעיון למיזם או לעסק חדש כעצמאיים? השאלה הראשונה שתידרשו לענות עליה היא. מי אתם. האם אתם עוסקים פטורים או עוסקים מורשים? צוות פרפקט וואן הבית לעצמאיים ריכז עבורכם מספר פרמטרים מרכזיים המסבירים היטב מה ההבדל בין עוסק פטור לעוסק מורשה, כדי להקל עליכם את ההחלטה

מה יהיה מחזור ההכנסות השנתי שלכם?

נכון, אתם עדיין לא יודעים כי העסק שלכם נמצא בחיתוליו, אבל בעסקים, כמו בעסקים, צריך תוכנית עסקית והנחות עבודה. לכן, אם אתם צופים שמחזור ההכנסות השנתי שלכם, יעלה על 102,292₪ (תקרת ההכנסות ברוטו לעוסק פטור שנקבעה ע"י רשות המסים) כבר בשנה הראשונה או השנייה לפעילותכם העצמאית, פתיחת עוסק מורשה הוא המסלול שלכם. אם צפי ההכנסות הצפויות נמוך יותר, התחילו בפתיחת עוסק פטור וקבלו החלטות על פי קצב צמיחת ההכנסות.

מיהם הלקוחות הפוטנציאליים שלכם?

אם אתם מתכוונים לעבוד מול עסקים וחברות, עדיף שתהיה ברשותכם תעודת עוסק מורשה – מעמד הנחשב מבחינה תדמיתית ל"רציני" יותר מאשר עוסק פטור ומאפשר לחברות אלו לקזז את המע"מ ששילמו לכם.

אם רוב הפעילות העסקית שלכם היא מול הקהל הפרטי וצפי ההכנסות לא אמור לעבור את התקרה המותרת, אי חיוב במע"מ יאפשר לכם להיות תחרותיים יותר מול קהל זה, בהשוואה למתחרה שהוא עוסק מורשה, אשר נאלץ להעמיס את המע"מ על הצעת המחיר שלו.

האם העסק צפוי להיות עתיר הוצאות?

כל עסק, בכל גודל, צורך שירותים ומוצרים לצורך הפעלתו. מתוקף מעמדכם כבעלי אישור עוסק מורשה, תחייבו את לקוחותיכם במע"מ ותוכלו לקזז את המע"מ ששילמתם עבור ההוצאות של העסק. אם תבחרו במעמד "עוסק פטור", לא תחייבו את לקוחותיכם במע"מ, אך גם לא תוכלו לקזז את המע"מ מההוצאות שלכם.

באיזה תחום אתם עוסקים?

על פי תקנות רשות המיסוי, פתיחת עוסק מורשה אינה אפשרית לבעלי מקצועות חופשיים. לכן, אם אתם רופאים, אדריכלים, מהנדסים, עורכי דין, או מופיעים ברשימת בעלי המקצועות החופשיים הנוספים שנקבעו ע"י רשות המסים, ההתלבטות נחסכה מכם. אתם עומדים להיות בעלי תעודת עוסק מורשה.

עדיין מתלבטים?

המומחים שלנו להנהלת חשבונות לעצמאיים נמצאים כאן לרשותכם לפגישת היכרות אישית שבסיומה תקבלו את התשובה המוסמכת ביותר לקראת פתיחת עוסק מורשה או פתיחת עוסק פטור ומאפשרות לליווי חשבונאי ועסקי צמוד כולל דוח שנתי לעוסק מורשה שיוביל אתכם לצמיחה עסקית מהירה.

מעוניינים לפתוח עוסק מורשה/פטור?

רוצים לקבל שירות של פתיחת תיק?

מעוניינים בהוצאת קבלות ודו״ח שנתי?

שירות בכל הארץ

אולי גם יעניין אותך:

אין צורך יותר לדאוג מעכשיו הכל יהיה מסודר!

סדר 
בהכנסות 
בקבלות 
בהוצאות 
!

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

שירות בכל הארץ

לוגו שקוף של פרפקט1

הבית לעצמאים