לוגו פרפקט וואן

הבית לעצמאים

שכיר, מתעניין באישור עוסק פטור?

בעולם התעסוקתי של היום ובעקבות משבר הקורונה שגרם לרבים מאיתנו לחשב מסלול מחדש, יותר ויותר שכירים מבינים שעליהם למצוא מקור הכנסות נוסף למשכורת שהם מקבלים מהמעסיק.

לכן, יותר ויותר אנשים כמוכם שמנהלים קריירה מוצלחת, מדווחים על תשוקה לממש את עצמם לפתוח עסק עצמאי – בלי לחולל שינויים דרמטיים במצבם התעסוקתי ומתעניינים בפתיחת עוסק פטור.

פתיחת עסק במעמד עוסק פטור מאפשר לכם לבחון בנחת את הייתכנות העסקית של ה"בייבי" החדש, לראות את קצב הצמיחה העסקית ורק אז, להחליט האם אתם רוצים להתפטר מתפקידכם כשכירים ולהפוך לעצמאיים  ב"משרה מלאה".

בנוסף, יש לא מעט עצמאיים המוגדרים בעלי אישור עוסק פטור שמעוניינים לשלב בלוח הזמנים שלהם עבודה כשכירים לצורך הגדלת ההכנסה או כרשת ביטחון כלכלית נוספת, לימי סגריר.

אז איך פותחים עוסק פטור שהוא גם שכיר?

פתיחת עוסק פטור – זה אפשרי ואפילו משתלם

מסתבר שהחוק מאפשר לכם לשלב עבודה כשכירים וכעוסקים פטורים והשילוב הזה אפילו פשוט יותר מעבודה כשכירים בשני מקומות עבודה שונים.

בעוד שעבודה בשתי משרות כשכירים מחייבת אתכם לבצע תיאום מס שיישלח אל כל המעסיקים שלכם, בעת פתיחת עוסק פטור במקביל למעמדכם כשכירים, תהיו פטורים מתיאום מס שכזה, אך ההכנסות שלכם מכל מקורות התעסוקה יחושבו יחד לצורך החישוב השנתי של תשלומי מס הכנסה וביטוח לאומי.

במקרים מסוימים, באפשרותכם להירשם בביטוח לאומי כ"שכיר שאינו להגדרה". כך תשלמו ביטוח לאומי רק באמצעות המשכורת כשכירים ולא עבור ההכנסות כעוסק פטור וכך תחסכו סכומים ניכרים בתשלומי הביטוח הלאומי. ומה עם המע"מ? מעמדכם כעוסק פטור, אינו מושפע מכך שיש לכם הכנסות כשכיר ולא צפויה כל השפעה על תלוש השכר שלכם.

אישור עוסק פטור – הכנסה נוספת ללא ידיעת המעסיק

רוצים לקבל אישור עוסק פטור ואינכם רוצים שהמעסיק שלכם יידע שיש לכם תוכניות משלכם?

החוק אינו מחייב אתכם לדווח על היותכם בעלי אישור עוסק פטור למעסיקים שלכם. כמו כן תשמחו לדעת שתוספת ההכנסות שלכם כעוסק פטור יכולה להיות יפה ומשמעותית: תקרת עוסק פטור 2022 מגיעה

ל- 102,292 ₪ בשנה, כלומר: כ-8374 ₪ בחודש, בנוסף למשכורת שלכם כשכירים!

לפני שאתם משלבים בין פתיחת עוסק פטור למעמד שכיר, התייעצו עם מומחים

שוקלים לשלב את עבודתכם כשכירים עם עבודה עצמאית כעוסק פטור?

לא יודעים איך פותחים עוסק פטור? צריכים עזרה בהגשת דוח שנתי עוסק פטור?

התייעצו עם מומחי הנהלת החשבונות לעצמאיים של פרפקט וואן – הבית לעצמאיים. כאן רואה חשבון לעוסק פטור יספקו לכם הדרכה אישית כיצד לעשות זאת נכון ויעיל.

אולי גם יעניין אותך:

אין צורך יותר לדאוג מעכשיו הכל יהיה מסודר!

סדר 
בהכנסות 
בקבלות 
בהוצאות 
!

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

שירות בכל הארץ

לוגו שקוף של פרפקט1

הבית לעצמאים